
"Haluan rohkaista myös muita kokeilemaan yrittäjyyttä!"
Vuonna 2021 perustettu pieni ja persoonallinen toiminimiyritykseni Leed Design tarjoaa kaikelle kansalle monipuolista ja yksilöllistä palvelua aina graafisesta suunnittelusta valokuvaukseen ja käsityötuotteisiin!
Perustin toiminimeni ajatuksena tehdä töitä sen nimissä omalla tahdilla ja omilla ehdoillani, rennoin rantein! Suurien rahasummien tavoittelu ei ole koskaan ollut minulle se tärkein asia, vaan itse käsillä tekeminen ja työstä sekä omasta kädenjäljestä nauttiminen. Omalla vauhdilla tekeminen on myös mahdollistanut päivätöissä käymisen ja stressittömän tyylin työskennellä siten yritykseni parissa, kun siltä tuntuu. On mahtavaa päästä toteuttamaan visuaalista puolta itsestäni näin vapaasti ja juuri minun näköisesti!
Yritykseni kautta olen päässyt kanavoimaan luovuuttani erilaisiin käsityötuotteisiin, joiden valmistukseen on sisältynyt myös kaavoittamista, tuotteiden mallien suunnittelemista, kuosien piirtämistä sekä sopivien materiaalien metsästystä. Tuotteet olen ommellut kasaan itse ja suurena apunani on ollut myös ihana tätini, joka on kasannut ison osan tämän vuoden myytävistä ompelutuotteista <3 Ompelutuotteiden lisäksi luovuuteni on päässyt valloilleen myös erilaisten värikkäiden ja persoonallisten postikorttien ja tarrojen muodossa, joita on tänä vuonna myynnissä entistä kattavammin!
Haluan rohkaista myös muita kokeilemaan yrittäjyyttä, jos siihen on joskus mahdollisuus ja yrittäjyys yhtään kiinnostaa! Olen itse oppinut yrittäjän polkua tallatessani monia hyödyllisiä taitoja esimerkiksi kirjanpidon, nettisivujen ja verkkokaupan pyörityksen sekä tuotekehittelyn muodossa! Ja koko ajan tekeminen sekä osaaminen kehittyy entisestään.
Toivottavasti näemme SM-kilpailuissa, minä, myyntiapulaiseni ihana äitini ja värikäs myyntipöytäni odotamme sinua! Tervetuloa pöydälle numero 14!
Terkuin Saija, Leed Design